Niedobór białka może powodować wypadanie włosów – Zatrzymaj łysienie

Niedobór białka może powodować wypadanie włosów

Niedobór białka może powodować wypadanie włosów Niedobór białka może powodować wypadanie włosów

Włosy składają się z białka, więc niedobór białka może prowadzić do utraty włosów. Według Uniwersytetu Harwarda, większość Amerykanów przyjmuje odpowiednie białka. Jednak problem stanowi ich absorbowanie. Ciężarne kobiety, oraz ci, którzy są na etapie budowania mięśni, powinni przymować więcej białka niż inni.

Przyczyny wypadania włosów

Utrata włosów może być wywołane przez wiele różnych problemów odżywczych i zdrowotnych. Problemy hormonalne mogą powodować wypadanie włosów, jak i braki witamin, takich jak witamina E, witamina D lub witamina A. Wypadanie włosów może być również wywołane przez leki na receptę, takie jak antybiotyki i sterydy. Niektóre produkty do włosów powodują wypadanie włosów, też.

Objawy niedoboru białka

Niedobór białka może prowadzić do utraty włosów lub do ich suchości i łamliwości. Anemia i immunosupresja to również objawy niedoboru białka, tak samo jak depresja.Źródła białka na porost włosów

Źródła białka na porost włosów

Białko występuje w źródłach pochodzenia zwierzęcego, takiego jak ryby, kurczak, wieprzowina i indyk. Zaleca się spożywanie mięsa i ryb nie hodowanych na chemikaliach, gdyż mięso hodowane na chemikaliach może powodować konsekwencje zdrowotne. Wegetariańskie źródła białka znajdują się w produktach pełnoziarnistych, fasoli i orzechach. Źródła roślinne mają dodatkową zaletę zawierają błonnik i wiele witamin, takich jak witamina C i witamina A, a także przeciwutleniacze, które zwalczają wolne rodniki. Podczas gdy białko pochodzenia zwierzęcego jest naładowane tłuszczem i cholesterolem, to źródła roślinne mają małą zawartość tłuszczu i dużo zdrowych olejów – takich jak olej archaidowy czy olej migdałowy. Także otręby ryżowe mają dużą zawartość białka.

Białko z orzechów pomaga rosnąć włosom

Orzechy zawierają białko oraz wiele innych zdrowych składników odżywczych. Harvard School of Public Health podał, że ludzie, którzy jedzą orzechy reBiałko z orzechów pomaga rosnąć włosomgularnie mają mniej ataków serca. Badania opublikowane w Physicians ‚Health Study wykazały, że spożywanie kilku porcji orzechów każdego tygodnia może zmniejszyć ryzyko zawału serca lub nagłej śmierci sercowej o 30 i 50 procent. Orzechy zawierają nienasycone tłuszcze, które pomagają obniżyć poziom cholesterolu.

Starzenie się i wzrost włosów

Wzrost włosów spowalnia się wraz ze starzeniem, ale odpowiednie odżywianie się może pomóc w utrzymaniu zdrowego wzrostu włosów w każdym wieku.

We will be happy to hear your thoughts

Zostaw komentarz