Jak zapobiec wypadaniu włosów – Zatrzymaj łysienie

Jak zapobiec wypadaniu włosów

Jak zapobiec wypadaniu włosówJak zapobiec wypadaniu włosów

Większość ludzi myśli o zapobieganiu wypadaniu włosów, dopiero gdy straci ich dużo. Ale jeżeli zaczniesz wcześnie (wtedy, gdy masz jeszcze pełno włosów na głowie) cała praca będzie dużo łatwiejsza i emocjonalnie i finansowo. W rzeczywistości prawda jest taka – zapobieganie wypadaniu włosów jest prostsze niż proces leczenia wypadania włosów. Wszystko sprowadza się do tego, że jeżeli zadbasz o swoje włosy, to je utrzymasz na swojej głowie i będą one piękne. Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zapobiec wypadaniu włosów:

  • Zadbaj o swoje włosy

Brudne włosy łatwiej łapią infekcje i wypadają – więc utrzymuj je w czystości. Kup dobrej jakości szampon i produkty do włosów. Kiedy będziesz mył włosy, skoncentruj się na skórze głowy i korzeniach włosów. Po zastosowaniu balsamu lub odżywki do włosów, lepiej jest skoncentrować się na końcach włosów (które mają tendencję do wyschnięcia szybciej i są bardziej podatne na uszkodzenia, które pochodzi z ekspozycji).

Przycinanie włosów regularnie pomaga włosom wyglądać i czuć się lepiej.

  • Postępuju według zdrowego stylu życiaJak zapobiec wypadaniu włosów

Włosy, podobnie jak skóra i paznokcie są barometrem ogólnego stanu zdrowia. Jeśli jesteś zdrowy, włosy prawdopodobnie będzie dobrze wyglądać. A jeśli twoje włosy wypadają, może to być oznaką ewentualnych problemów zdrowotnych.

Więc wszystko co się robi dla dobrego zdrowia odnosi się także do włosów: jeść owoce i warzywa (witaminy B, żelazo, wapń i cynk są szczególnie związane ze zdrowymi włosami); zawsze zjadaj białko i pij dużą ilośc wody.

  • Unikaj rzeczy, które są szkodliwe dla twoich włosów

Noszenie fryzur, które sprawiają, że twoje włosy są szczelnie związane (warkocze czy kucyki). Wiele kobiet tak mocno ciągnie swoje włosy, że wychodzą one razem z korzeniami.  Jeżeli zmienisz fryzurę odpowiednio wcześnie, twoje włosy wyzdrowieją. W przeciwnym razie twoje włosy mogą przestać rosnąć w obszarach, w których są najmocniej ciągnięte.

Wszelkie zabiegi chemiczne (nawet tzw „ziołowe”) mające na celu drastycznie zmienić sposób w jaki twoje włosy wyglądają (stylizacja, trwała, prostowanie, zabiegi na gorącym oleju, gorącego prasowania).

Suszenie włosów – wysusza skórę głowy i uszkadza mieszki włosowe. Pozostaw swoje włosy do naturalnego wyschnięcia chociaż częściowo, lub zmień temperaturę w suszarce na najniższą.

Jak zapobiec wypadaniu włosówCzesanie włosów szczotką, lub trzymanie ich w ręczniku nawet przez chwilę, to może wyciągnąć kilka pasm włosów z korzeni.

  • Zabiegi domowe dla zdrowych włosów

Z
rób pastę z henny, twarogu, namoczonej i zmielonej kozieradki, kwiatów hibiskusa, agrestu i jajka i nałóż ją na włosy i skórę głowy na około godzinę przed myciem głowy. Regularnie stosowane, to sprawi, że twoje włosy będą piękniejsze i mocniejsze. Trzeba pamiętać, że henna nadaje się jedynie do ciemnych włosów, gdyż nadaje rudy odcień.

  • Umyj włosy wywarem z herbaty, lub wodą z odrobiną cytryny, by pozbyć się łupiezu.

Zastosuj olej kokosowy lub migdałowy. Jeżeli nie chcesz robić tego codziennie, zastosuj to na noc, przed myciem głowy, lub używaj kropelkę w trakcie rozczesywania włosów.

We will be happy to hear your thoughts

Zostaw komentarz