5 naturalnych sposobów na przeciwdziałanie wypadaniu włosów – Zatrzymaj łysienie

5 naturalnych sposobów na przeciwdziałanie wypadaniu włosów

5 naturalnych sposobów na przeciwdziałanie wypadaniu włosów5 naturalnych sposobów na przeciwdziałanie wypadaniu włosów

Wypróbuj poniższe proste wskazówki w domu i zobacz, jak skuteczne są w ograniczaniu utraty włosów:

  1. Zabiegi gorącymi olejami: weź jakikolwiek naturalny olej – może być z oliwek, z orzecha kokosowego czy nawet rzepakowy – i podgrzej go tak, by był ciepły, ale nie gorący. Masuj nim delikatnie skórę głowy. Załóż czepek i odczekaj godzinę, następnie zmyj go szamponem.
  2. Naturalne soki: możesz przetrzeć głowę  sokiem z czosnku, sokiem z cebóli albo sokiem imbirowym. Pozostaw go na noc i spółcz rano.
  3. Zrób masaż głowy:  masowanie skóry głowy przez kilka minut pozwala pobudzić krążenie. Dobre k5 naturalnych sposobów na przeciwdziałanie wypadaniu włosówrążenie w skórze głowy utrzymuje aktywność mieszków włosowych. Cyrkulację można poprawić poprzez masaż z kilkoma kroplami lawendy lub olejku laurowego.

  4. Przeciwutleniacze: nałóż ciepłą zieloną herbatę na głowę (jedna szklanka zaparzona z dwóch torebek) i pozostaw ją na godzinę, po czym spłucz. Zielona herbata zawiera przeciwutleniacze, które zapobiegają wypadaniu włosów i stymulują ich wzrost.
  5. Praktykuj medytację: Wierzcie lub nie, ale w większości przypadków, przyczyną wypadania włosów jest stres i napięcie. Medytacja może pomóc w zmniejszeniu tego i przywróci równowagę hormonalną.

We will be happy to hear your thoughts

Zostaw komentarz